Grecja

Grecja to kraj pełen słońca, cudownej atmosfery, tajemnic i artefaktów przeszłości. Jednocześnie to właśnie tutaj można po prostu poleniuchować ciesząc się każdą chwilą jakby była zupełnie odrębnym momentem, w którym wszystko może się wydarzyć. Greckie plaże zachęcają do tego, by po prostu być i cieszyć się życiem. Są tu zarówno kamieniste jak i piaszczyste zakątki, a widoki zapierają dech w piersiach.

Wspaniałe miejsca na Riwierze Olimpijskiej i Półwyspie Chalkidiki

Niezwykłe plaże czekają oczywiście na mitycznej Riwierze Olimpijskiej. Region ten słynie z tego, że można tu głęboko odpocząć ciesząc się słońcem i wspaniałą pogodą, a także zakątkami, których widok zapiera dech w piersiach. Najpiękniejsze plaże czekają w takich miejscowościach jak Paralia, Katerini, Plaka czy Leptokaria. Zwłaszcza w ostatniej spotkać można pas złocistego piasku, który zachęca do głębokiego relaksu.

Równie piękne miejsca czekają na Półwyspie Chalkidiki, a zwłaszcza w Gerakini. Miasteczko to posiada uroczą plażę Skala, która należy do najładniejszych w całej Grecji. Tym, co różni piaszczyste zakątki Półwyspu Chalkidiki od tych ulokowanych na Riwierze Olimpijskiej jest większy spokój i mniejsza ilość turystów.

Jakie plaże można spotkać na greckich wyspach?

Grecja prócz perełek znajdujących się na kontynencie posiada także magiczne miejsca, które można odnaleźć na wyspach. Na Thassos chociażby ulokowane są cudowne plaże położone w niewielkich i ustronnych zatoczkach. Niektóre są piaszczyste, inne kamieniste, jest tu nawet brzeg morza składający się z białego marmuru.

Przepiękne plaże, jedne z najbardziej uroczych w całej Grecji są niewątpliwie na wyspie Zakynthos. To tu na turystów czeka Zatoka Wraku oraz magiczne zatoczki. Plaże są długie i szerokie, zarówno piaszczyste (w miejscowości Tsilivi), jak i żwirowe (w Argassi).

Na Krecie natomiast czeka wiele cudownych plaż pełnych miękkiego piasku. Najpiękniejsze z nich to Balos oraz Elafonisi. Pierwsza z nich znajduje się w rajskiej lagunie, druga natomiast od lat wyróżniana jest „błękitną flagą”, co oznacza, iż jest niezwykle czysta, bezpieczna i spełnia wszystkie najważniejsze wymagania dotyczące zarządzania środowiskiem.