Chorwacja

Chorwacja to przepiękny kraj, pełen uroczych widoków i rajskich plaż. Można tu wylegiwać się bez końca kosztując tutejszych przysmaków i cieszyć się upragnionym czasem wolnym. Krystalicznie czyste morze, świetna pogoda i mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu - to wszystko sprawia, że aż chce się tu wracać.

Najpiękniejsze plaże Chorwacji

Chorwacja to przede wszystkim plaże kamieniste i żwirowe, choć czasem można tu też spotkać te obsypane złotym piaskiem. Niewątpliwie jedną z piękniejszych plaż jest Złoty Róg. Nazwa tego miejsca związana jest z jego wyglądem, który zmienia się w zależności od tego, z której strony wieje wiatr. Ta rajska żwirowa plaża idealnie nadaje się dla osób, które lubią uprawiać sporty wodne.

Równie wspaniałe są takie zakątki jak Bili Zal oraz Vela Przina. Obie plaże są naturalne i znajdują się na wyspie Korcula, niedaleko miejscowości Lumbarda. Pierwsza jest piaszczysto-żwirowa i kusi niezapomnianym widokiem na góry, a duga posiada łagodne zejście do morz. Widać z niej także wyspę Lastovo.

W miejscowości Lopar natomiast, na wyspie Rab czeka Rajska Plaża. To idealny zakątek dla rodzin z dziećmi, szeroki i z płytkim dnem. Wokół zaś mnóstwo malowniczych krajobrazów, bowiem ulokowana jest ona u stóp gór.

Wśród chorwackich perełek niewątpliwie znajduje się także Punta Rata. To biała plaża żwirowa z sosnowym lasem i skałą, która niejako ozdobiona jest drzewem i znajduje się na morzu. Ulokowana na Riwierze Makarskiej w miejscowości Brela potrafi zachwycić.

Równie ciekawe są plaże Sunj oraz Bacvice. Pierwsza z nich znajduje się na wyspie Lopud i dzieli się na dwie części. Jedna z nich przeznaczona jest dla osób opalających sie w strojach kąpielowych, a druga dla nudystów. Plażę Bacvice zaś można odnaleźć niedaleko Splitu. Zachwyca ona miękkim, złotym piaskiem oraz pięknym widokiem.

Chorwacja to idealne miejsce dla osób kochających słońce i długie wylegiwanie się bez celu. Tutejsze plaże są naprawdę piękne, a krajobrazy niezwykle malownicze. Dodatkowym atutem jest fakt, iż kraj ten znajduje się stosunkowo blisko, a ceny nie są wygórowane. Warto choć raz zobaczyć piękno tutejszego wybrzeża i zapomnieć o wszystkich kłopotach wylegując się na słońcu.