Plaże nudystów

plaża nudystówDla miłośników tego specyficznego sposobu opalania się powstaje coraz więcej specjalnie zorganizowanych plaż. Każdy kto chce opalić całe swoje ciało ma możliwość odnaleźć specjalnie oznaczone miejsce iw spokoju oddać się kąpieli słonecznej. W niemal każdym zakątku świata znajdują się takie miejsca, choć czasem trudno do nich trafić (głównie z powodu gapiów i podglądaczy naturyści zmieniają miejsca plażowania). Nawet w bardzo konserwatywnym świecie arabskim, gdzie nagość bywa wręcz śmiertelnym grzechem koniunktura turystyczna wygrała i da się odnaleźć takie palże. Plaże nudystów są zwykle specjalnie oznaczone, głównie po to by nie-nudyści mogli je omijać i nie narażać siebie (i swoich dzieci) nie zaskakujący widok. Warto pamiętać, by żyć w szacunku wzajemnym i nie próbować przekonywać zarówno jednych jak i drugich na swoją stronę. Wszak urlop i sposób opalania to bardzo indywidualna sprawa.

Oto kilka przykładów znanych i popularnych plaż nudystów na świecie:

Cap-d'Agde Naturist Village, Francja - to właściwie miasto nudystów. Zamknięty ośrodek, jest największym na świecie skupiskiem miłośników nagości i znajduje się na francuskim wybrzeżu morza Śródziemnego. Co ciekawe nago chodzi się tu zarówno po plaży jak i do restauracji czy sklepów! W dodatku nagość jest w tym miasteczku OBOWIĄZKOWA!

Valalta Naturist Camp, Rovinj, Chorwacja - ten kraj to swoiste centrum naturystów. Dość liberalne podejście do tego typu form wypoczynku, jakie prezentują Chorwaci, wspomaga ich w tym dość mocno. Ten wyjątkowy kempnig powstał już w 1960 roku!

Playa de Maspalomas, Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie - doskonały przykład koegzystencji między zwykłymi plażowiczami a nudystami. Tu plaża dla lubiących się opalać nago znajduje się w ciągu zwykłej plaży na wytyczonym rejonie, między dwiema budkami ratowników.

Plaże dla naturystów można również spotkać w Polsce - oto zestawienie tych najsłynniejszych przygotowane przez turystyka.wp.pl